Kontakt

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

odwiedź nas

Centrum Łukasiewicz
ul. Poleczki 19
02-822 Warszawa
NIP: 951 248 16 68
REGON: 382967128

Zadzwoń lub napisz

sekretariat@lukasiewicz.gov.pl
+48 22 18 21 111
+48 22 18 21 112
epuap: /Centrum_Lukasiewicz/SkrytkaESP

dla mediów

Anna Wywigacz

 

Z-ca Dyrektora Departamentu ds. Komunikacji

media@lukasiewicz.gov.pl

Nowy Europejski Bauhaus

Centrum Łukasiewicz jest Krajowym Punktem Kontaktowym ds. NEB
NEB@lukasiewicz.gov.pl

Masz pytanie?

Odezwij się do nas

NASZE INSTYTUTY

Znajdź bezpośredni kontakt

map-institutes
3
Multimedia

Materiały do pobrania

Multimedia są udostępnione na licencji Creative Commons Międzynarodowe Uznanie Autorstwa 4.0 
Prosimy o oznaczenie zdjęć: fot. Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz podanie odnośnika do naszej strony: https://lukasiewicz.gov.pl/ 

FAQ

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi kieruj je na adres: badania@lukasiewicz.gov.pl

B+R to prace badawczo-rozwojowe, czyli pozyskiwanie know-how dotyczącego produktów, technologii lub procesów oraz prowadzenie analiz teoretycznych, systematycznych studiów lub doświadczeń, w tym produkcji eksperymentalnej, techniczne testowanie produktów lub procesów, zapewnianie koniecznego wyposażenia oraz uzyskiwanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do wyników prac

Jesteśmy instytucją publiczną i naszym celem jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Cały proces obsługi firm w ramach Systemu Wyzwań Łukasiewicza odbywa się u nas bezpłatnie. Bez żadnych opłat analizujemy Wyzwania, przygotowujemy propozycje rozwiązań i organizujemy telekonferencje przy udziale klientów i autorów pomysłów. Dopiero w momencie, w którym przedsiębiorca decyduje się zawrzeć konkretną umowę na realizację prac B+R z wybranym zespołem ekspertów, negocjowane są warunki współpracy.

Często przedsiębiorcy wiedzą jak należy rozwiązać dany problem, jednak nie mają do tego zasobów. W tym znaczeniu wystarczy pomysł, który naukowcy i inżynierowie Łukasiewicza będą pomagać wcielać w życie.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opracowanego już w Łukasiewiczu (czyli „produktu z półki”), nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w ciągu kilku dni roboczych i przedstawią naszą ofertę. Podobnie w przypadku badań i certyfikacji. Natomiast jeśli szukasz wsparcia w projekcie B+R, na nasze propozycje poczekasz zazwyczaj nie dłużej niż miesiąc. Kwestią indywidualną pozostaje czas realizacji samego projektu badawczo-rozwojowego – potrzebujemy znać wiele parametrów, by to dobrze oszacować. Temu służą spotkania między ekspertami Łukasiewicza a przedsiębiorcą.

Nic nie cieszy nas bardziej niż efekty wspólnych prac. Każde rozwiązanie opracowywane w Łukasiewiczu ma przynieść korzyści klientowi, a to najłatwiej jest osiągnąć pracując wspólnie od wczesnego etapu projektu.

nie ma odpowiedzi na twoje pytanie?

NASZ NEWSLETTER

Bądź z nami na bieżąco

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds