Nauka, która robi biznes z biznesem. Konferencja z Polonią Sieci Badawczej Łukasiewicz

Czasz czytania: 3 min
KIEDY?
2022-12-15 4:00

GDZIE?

stacjonarnie w Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w Warszawie plus online na Coffee.Live


Weź udział w konferencji

Konferencja z Polonią to wydarzenie skierowane do polskich naukowców zatrudnionych poza granicami kraju, a jej głównymi celami są integracja polonijnego środowiska naukowego, prezentacja możliwości Sieci Łukasiewicz i zainicjowanie nowych projektów. Prelegentami będzie 16 polskich naukowców z czołowych ośrodków badawczych na świecie oraz praktyków biznesu. 

15.12.2022 r. godz. 16:00 CET | Stacjonarnie w Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz online na Coffee.Live

Myślą przewodnią Konferencji jest rozwój relacji między naukowcami polonijnymi a największą polską siecią badawczą. Adresatami zagranicznymi są polscy naukowcy z instytucji badawczych, centrów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw i z innowacyjnych startupów spoza Polski. Krajowymi uczestnikami są specjaliści z Sieci Badawczej Łukasiewicz, największej polskiej sieci badawczo-rozwojowej zatrudniającej ponad 4500 naukowców.

Aktywności uczestników skupią się wokół 4 kluczowych obszarów: doskonałość naukowa, interdyscyplinarność, współpraca nauka-biznes oraz komercjalizacja. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznych sesjach matchmakingowych z naukowcami z Łukasiewicza, gdzie omawiane będą możliwości aplikowania o środki unijne z Horyzontu Europa czy bardziej szczegółowe plany współpracy.

Wśród zaproszonych prelegentów są m. in. prof. Artur Dubrawski (Carnegie Mellon University), prof. Daria Gołębiowska-Tataj (założycielka startupu Tataj Innovation), prof. Michał Kosiński (Stanford University), prof. Marta Kwiatkowska (University of Oxford) i prof. Jurek Sąsiadek (Carleton University). Wszyscy z nich to czołowi polscy naukowcy pracujący na wiodących uniwersytetach na całym świecie.

To II edycja Konferencji z Polonią, która w swojej pierwszej odsłonie zgromadziła 330 uczestników z 19 krajów i 5 kontynentów. Poprzednia edycja odbyła się wyłącznie w formule online, teraz rozszerzona została o możliwość osobistego udziału w siedzibie Łukasiewicz – ILOT, a jednocześnie nadal można wybrać tylko udział online.

Organizatorem Konferencji jest Sieć Badawcza Łukasiewicz, która skupia 26 polskich instytutów badawczych w całej Polsce i zatrudnia 7000 pracowników, w tym 4500 naukowców. Łukasiewicz jest jedną z największych sieci badawczych w Europie i skupia się nie tylko na pracach badawczych, ale także nad wdrożeniem ich efektów na skalę przemysłową łącząc przedstawicieli nauki i biznesu oraz skutecznie poszukując środków finansowania dla sektora badawczo-rozwojowego.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www Konferencji oraz kontaktując się z organizatorami.

Kontakt dla uczestników:

Antonina Pawlak, Starsza Specjalistka ds. współpracy i organizacji międzynarodowych

antonina.pawlak@lukasiewicz.gov.pl

+48 22 18 21 111

Kontakt dla mediów:

Anna Wywigacz, Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji i PR

media@lukasiewicz.gov.pl

+48 728 878 302

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds