Zbliża się sezon na picie gorącej herbaty. Poznaj tajniki produkcji jej opakowań

Czas czytania: 2 min

W przemyśle spożywczym ekstremalnie ważne jest stworzenie warunków przechowywania, które umożliwią długie zachowanie świeżości produktów. Kluczową rolę odgrywają opakowania z tworzyw sztucznych. Naukowcy z Łukasiewicz – ITR skonstruowali zgrzewarki, które ultradźwiękowo łączą materiały. Umożliwia to tworzenie wysokiej jakości opakowań na produkty spożywcze oraz szczelne połączenie zgrzewanych elementów przy zachowaniu estetyki spoiny. 

Zgrzewarki ultradźwiękowe Sonic Welder przeznaczone są do ultradźwiękowego łączenia materiałów z tworzyw termoplastycznych, a także do wykonywania operacji saterowania, nitowania, kształtowania i cięcia. Urządzenia te zaprojektowano w celu osiągnięcia największej powtarzalności i jakości zgrzewów. Zgrzewarki tworzone w Łukasiewicz – ITR powstają zgodnie z definicją mass customization tak, aby każda ze zgrzewarek odpowiadała potrzebom klienta, przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. 

Sonic Welder to nowa generacja modułowych zgrzewarek ultradźwiękowych. Zaimplementowane rozwiązania zapewniają: lokalne i zdalne sterowanie, wysoką wydajność i jakość procesu zgrzewania, e-diagnostykę systemu, archiwizację i podgląd historii eksploatacji, samokontrolę stanów wewnętrznych, realizację wymagań funkcjonalnych i technicznych narzucanych na nowoczesne systemy zgrzewania i wycinania ultradźwiękowego. 

Zgrzewarki produkowane przez Łukasiewicz – ITR nie są przeznaczone jedynie dla przemysłu spożywczego. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu automatyki i sterowania oraz najwyższej jakości materiałów, znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych największych producentów wyrobów dla przemysłu budowlanego i samochodowego, urządzeniach RTV i AGD oraz w branży tekstylnej i medycznej. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds