Spotkanie Łukasiewicza z czołowymi amerykańskimi firmami biotechnologicznymi

Czas czytania: 2 min

11 kwietnia w siedzibie Łukasiewicza, w ramach U.S.-Poland Life Sciences Dialogue zorganizowanego przez US-Poland Business Council, gościliśmy m.in. Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, Prezesa Polskiej Agencji Badań Medycznych, przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele największych amerykańskich i polskich firm farmaceutycznych i biotechnologicznych, w tym MSD Pharma, Amgen, Cefarm i Polfa. Potencjał i ofertę Łukasiewicza zaprezentowali dyrektorzy czterech instytutów: Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii PORT, Instytutu Farmaceutycznego, Instytutu Chemii Przemysłowej oraz Instytutu Biotechnologii i Antybiotyków.

W efekcie spotkania mogliśmy zaistnieć jako nowy podmiot na biznesowej mapie amerykańskich partnerów – podsumowuje dr Andrzej Dybczyński, Prezes PORT. Pojawiła się także inicjatywa nowego przedsięwzięcia, o którym nie możemy jeszcze mówić w szczegółach, ale które tworzy realną szansę na efektywne wykorzystanie połączonego potencjału Instytutów Łukasiewicza – dodaje

Załączniki

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds