Rusza Akademia Łukasiewicza!

Czas czytania: 3 min
Logo Akademii Łukasiewicza

To platforma popularnonaukowa dla osób uczących się, pracujących naukowo oraz prowadzących firmy lub planujących je założyć. Stworzono ją w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym.

Student czy studentka znajdzie tu np. inspirację do napisania pracy dyplomowej, dowie się, jak odróżnić fake newsa od sprawdzonej informacji albo o najnowszych rozwiązaniach stosowanych w e-handlu.

Młodzi naukowcy i naukowczynie uzyskają tu informacje o doktoratach wdrożeniowych czy podpowiedzi, jak z sukcesem i bez stresu zrealizować swój pierwszy projekt.

Osoby, które prowadzą biznes lub przymierzają się do uruchomienia go znajdą tu podpowiedzi, jak uniknąć błędów, komercjalizując swoje nowatorskie rozwiązania, jak założyć startup czy w jaki sposób rozmawiać z potencjalnymi inwestorami.

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Akademia Łukasiewicza przekazuje wiedzę w formie podcastów, artykułów czy filmów. Zawiera również wyszukiwarkę niekomercyjnych inicjatyw rozwojowych. Pozwala ona na dostęp do oferty ponad 100 instytucji, które oferują darmowe szkolenia i warsztaty podnoszące kompetencje przyszłości. Są one uznawane za kluczowe w kontekście szybko zmieniającego się świata (np. analiza danych i informacji, krytyczne myślenie czy też programowanie i projektowanie).

Akademia Łukasiewicza to miejsce, w którym nauka spotyka się z praktyką. Inspirowani praktykami najlepszych dostarczamy wartościowych treści i know-how. Chcemy się w ten sposób przyczynić do rozwoju innowacyjności w Polsce, zachęcić studentów i młodych naukowców do pracy na rzecz biznesu.

Akademię Łukasiewicza można znaleźć na stronie: akademia.pit.lukasiewicz.gov.pl

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny realizuje międzynarodowe projekty B+R oraz usługi komercyjne w zakresie nowoczesnej mobilności, zrównoważonej gospodarki, transformacji cyfrowej oraz badań laboratoryjnych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds