Otwieramy nabór na Dyrektora Łukasiewicz – PIT

Czas czytania: 2 min
korpus mężczyzny, widoczne dłonie trzymające formularz

Prezes Centrum Łukasiewicz zaprasza do składania aplikacji na stanowisko Dyrektora Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Łukasiewicz – PIT jest drugim co do wielkości Instytutem Łukasiewicza, łączącym różne obszary działalności, m.in.: logistykę i magazynowanie, technologię drewna, maszyny rolnicze, obróbkę plastyczną oraz pojazdy szynowe.

Instytut zajmuje się dostarczaniem nowych rozwiązań dla sektora gospodarki i jednostek naukowych w zakresie zaawansowanych urządzeń, aparatury badawczej, systemów technicznych i technologii wspierających zrównoważony rozwój. Jednostka opracowuje także modelowe mechanizmy i struktury transformacji wiedzy, umożliwiające zdecydowane podwyższenie skuteczności i efektywności transferu zaawansowanych technologii do zastosowań w gospodarce.  Więcej informacji o działalności Instytutu można znaleźć na stronie https://pit.lukasiewicz.gov.pl/.

Obowiązki, zadania i kompetencje dyrektora instytutu Sieci wskazane są w ustawie z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dyrektor instytutu powoływany jest na 5 letnią kadencję przez Prezesa Centrum Łukasiewicz.

Przykładowy zakres zadań oraz wymagania dla kandydatów są wymienione z ogłoszeniu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds