Łukasiewicz – PIAP  wyróżniony na gali Orły Bezpieczeństwa 2024

Czas czytania: 1 min
Piotr Szynkarczyk, dyrektor Łukasiewicz – PIAP

Tegoroczna edycja konferencji Defence24 Days to nie tylko panele dyskusyjne, ale również gala Orły Bezpieczeństwa. Nagrodę za promocję polskich innowacji obronnych na rynkach zagranicznych otrzymał warszawski instytut Łukasiewicz – PIAP.

To dla nas zaszczyt i honor, że zostaliśmy wyróżnieni tą nagrodą. Za nami już 25 lat działalności. Jesteśmy dziś obecni na prawie 30 rynkach na świecie z liczbą kilkuset robotów. Co roku nawiązujemy współpracę z nowymi krajami, a nasze roboty znajdują kolejne zastosowania. Dziękując za to wyróżnienie, życzę Siłom Zbrojnym RP, aby były bogato wyposażone w bezzałogowce, by móc odsunąć ludzi od zagrożenia, co jest naszym hasłem przewodnim. A nam wszystkim życzę, żeby ten sprzęt nigdy nie musiał być wykorzystany i by nie było ku temu okazji

We wrześniu ubiegłego roku Łukasiewicz – PIAP otworzył w Seulu show room robotów mobilnych do zastosowań specjalnych. Tym samym instytut potwierdził stałe zaangażowanie w umacnianie swojej obecności i rozszerzanie działalności na rynkach azjatyckich.

Gala Orły Bezpieczeństwa odbyła się 6 maja w Warszawie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds