Łukasiewicz – EMAG liderem dostępności

Czas czytania: 3 min
Mateusz Skowroński odbiera nagrodę z rąk wiceministra Jacka Tomczaka.

Aplikacja AudioMovie autorstwa Łukasiewicz – EMAG została doceniona w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Lider dostępności priorytetowych branż”. Nagrodę z rąk wiceministra Jacka Tomczaka odebrał we wtorek, 26 marca, Mateusz Skowroński. 

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych produktów i usług skierowanych do osób z niepełnosprawnościami i/lub wykluczonych społecznie oraz seniorów. Inicjatywa promuje produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, dzięki któremu powstają m.in. urządzenia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu. Poprawiają one komfort życia i pozwalają na możliwie jak największą samodzielność. 

Łukasiewicz – EMAG zdobył w konkursie drugie miejsce za opracowanie autorskiego rozwiązania znanego jako AudioMovie. To aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe, udostępniając audiodeskrypcję (AD), czyli słowny opis obrazu przez lektora osobom z ubytkiem wzroku oraz audionapisy (AS) osobom z ubytkiem słuchu i wzroku lub cierpiącym na dysleksję. Dzięki aplikacji osoby niewidome, starsze, a także osoby mające trudności z czytaniem napisów, mogą cieszyć się kinem bez żadnych ograniczeń. 

Więcej o rozwiązaniu na stronie produktu: audiomovie.pl.

Łukasiewicz – EMAG od lat konsekwentnie tworzy dostępne produkty i usługi, które nie tylko poprawiają komfort życia, ale także wspierają samodzielność.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds