Dyrektorzy Instytutów
Janusz Sitek
Posiada 14-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi, kierując m.in. Centrum Badawczym Technologii Elektronicznych oraz prowadząc wiele interdyscyplinarnych projektów międzynarodowych.
Adam Zieliński
Dyrektor Łukasiewicz – GIT. Od ponad 20 lat związany z instytutem (dawnej: Łukasiewicz – IMŻ) przechodząc kolejne szczeble kariery naukowej i zawodowej. Od marca 2018 r. do grudnia 2022 roku pełnił funkcję dyrektora Łukasiewicz – IMŻ.
Marlena Maślanka
Doktor nauk ekonomicznych. Z instytutem związana od 2008 r. Specjalizuje się w ekonomii, rachunkowości i zarządzaniu.
Paweł Stężycki
Z instytutem jest związany od 2002 roku. Przez 7 lat pracował także na stanowiskach menadżerskich w firmie GE Company Polska, która jest partnerem strategicznym instytutu. W swojej karierze zawodowej realizował zadania związane z rozwojem technologii z zakresu lotnictwa, energetyki, transportu oraz przemysłu wydobywczego.
Sebastian Wydra
Manager z 20-letnim doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu operacyjnym. Specjalizuje się w optymalizacji procesów wewnętrznych pod względem funkcjonalnym i kosztowym.
Paweł Pichniarczyk
W instytucie pracuje od 1995 roku, przechodząc kolejne szczeble kariery naukowej i managerskiej. Od 2018 roku dyrektor instytutu.
Artur Kozłowski
Manager z 20 letnim stażem. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Wrocławskiej. Dyrektor instytutu od 2019 roku.
Iwona Szwach
Profesor nauk technicznych, specjalizuje się w dziedzinie badań ekotoksykologicznych i analiz związanych z ochroną środowiska. Funkcję Dyrektora Łukasiewicz – ICSO „Blachownia” objęła 1 kwietnia 2020 r.
Piotr Szynkarczyk
Z Łukasiewicz – PIAP związany od 1993 roku. Posiada stopień doktora habilitowanego nadany przez Radę Naukową Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.
Barbara Juszczyk
Z instytutem związana od 2006 roku. Od 2019 roku dyrektor instytutu. Doktor nauk technicznych z zakresu inżynierii materiałowej.
Jakub Gadek
Zarządzał wieloma zespołami ludzkimi. Pracował na stanowisku koordynatora dyscyplin w dziedzinie nauk ścisłych i technicznych w Narodowym Centrum Nauki w Krakowie. Dyrektor Łukasiewicz – IPO od 2023 roku.
Witold Luty
Dyrektor instytutu od marca 2018 roku. Jest specjalistą w dziedzinie badań eksperymentalnych i symulacyjnych pojazdów. Bogate doświadczenie zawodowe zdobył podczas wieloletniej pracy w Wojskowej Akademii Technicznej, Politechnice Warszawskiej oraz Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej.
Piotr Guzdek
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora nauk fizycznych uzyskał na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Od 2008 roku związany z Instytutem, gdzie rozpoczął pracę na stanowisku asystenta, następnie przechodził poszczególne szczeble kariery od kierownika laboratorium i zakładu badawczego do p.o Dyrektora Instytutu.
Ewa Śmigiera
Menedżer i naukowiec. Dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego.
Cezary Możeński
W Łukasiewicz – Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach pracował od 1981 do 2022 r. Przeszedł kolejne szczeble kariery zawodowej, aż do funkcji dyrektora, którą pełnił przez 10 lat, od 2007 do 2017 roku.
Adam Duszyk
Ma wieloletnie doświadczenie na stanowisku menedżerskim w zarządzaniu wieloosobowymi zespołami. Odpowiadał za realizację dużych inwestycji opartych na najnowocześniejszych technologiach. Jest wykładowcą na Wydziale Prawa i
Jolanta Itrich-Drabarek
Jest profesorem nauk społecznych i ekspertką ds. administracji publicznej m.in. w zakresie bezpieczeństwa, procesów zarządczych, etyki czy wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Członkini Komitetu Zarządzającego Programem COST
Rafał Cichy
W Instytucie Pojazdów Szynowych TABOR (dziś Łukasiewicz – PIT) pracował od 1997 r., zaczynając od stanowiska starszego asystenta konstruktora. W maju 2023 roku został dyrektorem
Leszek Kwieciński
Naukowo i praktycznie zajmuje się dwoma obszarami naukowymi. Pierwszy to polityka i systemy innowacji w ujęciu zarządzania wielopoziomowego ze szczególnym uwzględnieniem roli instytucji otoczenia biznesu,
Jarosław Bosy
Od grudnia 2015 roku piastował stanowisko profesora zwyczajnego w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W latach 2016-2020 pełnił funkcję prorektora ds. nauki
Damian Gąsiorek
Zarządzał wieloma zespołami ludzkimi. Od ponad 10 lat zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi dotyczącymi technologii Przemysłu 4.0. Współautor i autor kilku patentów zaaplikowanych w rozwiązaniach przemysłowych.