Charytatywny Łukasiewicz: zebraliśmy prawie 100 000 złotych!

Czas czytania: 2 min
Fanty przekazane na zbiórkę charytatywną: świece i ozdoby choinkowe.

Akcje charytatywne, które organizowaliśmy w grudniu w instytutach Łukasiewicza miały jeden cel: pomoc innym. W trakcie zbiórki funduszy na wsparcie trzech organizacji, które wybrali nasi pracownicy, zebraliśmy prawie 55 tysięcy złotych. Wraz z innymi charytatywnymi działaniami w naszych instytutach zebraliśmy łącznie niemal 100 tysięcy złotych.

Wzorem ubiegłego roku zdecydowaliśmy się na zbiórkę koleżeńską w ramach wspólnego celu. Pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicz w drodze głosowania wybrali trzy organizacje, które wesprzemy naszymi przelewami. Każda z organizacji otrzyma od nas ok. 18 tysięcy złotych na realizowane przez siebie cele. Są to: Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Na naszych świątecznych kiermaszach większość oferowanych produktów była dziełem ręcznej pracy darczyńców. Można było odnaleźć różnorodne domowe przetwory i wypieki, ręcznie wykonane stroiki, ozdoby choinkowe, świece, biżuterię, czapki, kartki świąteczne, ale także vouchery na wspólną grę w tenisa, wyjazd w góry, lekcję tańca czy poradę prawną. We wspólną akcję zaangażowało się 15 instytutów oraz Centrum Łukasiewicz. Nie oznacza to jednak, że pracownicy pozostałych instytutów nie podjęli przed Świętami działań charytatywnych. Wręcz przeciwnie!

Łukasiewicz – ILOT zorganizował II edycję mikołajek dla dzieci z Ukrainy. Wsparł również seniora, który projektował ich tunel aerodynamiczny. Pracownicy Łukasiewicz – PORT kwestowali na rzecz rodziny 10-letniego Kuby chorego na porażenie mózgowe. W ramach Szlachetnej Paczki fundusze zbierali pracownicy Łukasiewicz – IChP oraz Łukasiewicz – PIT. Ci ostatni wsparli także poznańskie schronisko dla zwierząt. Łukasiewicz – ITR zbierał na rzecz Domu Samotnej Matki Victoria w Majdanach. W Łukasiewicz – IMiF zorganizowano aukcje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierano również na rzecz hospicjum. Łącznie, na wszystkie powyższe cele, instytuty zebrały niemal 40 tysięcy złotych.

To naprawdę wielka rzecz.

Akcja „Charytatywny Łukasiewicz” po raz kolejny udowodniła, że nasi pracownicy mają dobre serca i są gotowi do pomocy. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za waszą hojność i zaangażowanie!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​