U nas młodość spotyka się z doświadczeniem
Mentorzy w Łukasiewiczu
Poznaj mentorów, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą.
Agata Krasuska
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”
Obszar badawczy: technologia produkcji i modyfikacji żywic syntetycznych oraz modyfikacji i przetwórstwa tworzyw sztucznych na bazie materiałów polimerowych
JESTEM EKSPERTEM w zakresie modyfikacji i przetwórstwa tworzyw sztucznych na bazie materiałów polimerowych, w tym tworzyw pochodzenia naturalnego, takich jak chitozan czy skrobia.
Na co dzień realizuję zadania obejmujące: przeglądy literaturowe, badania, analizy oraz pisanie wniosków projektowych, publikacji i patentów.
Pracuję przy projektach związanych z opracowywaniem zupełnie nowych materiałów polimerowych, o unikatowych właściwościach, wpisujących się w koncepcję Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
Badam między innymi zależności między dodatkami modyfikującymi, a właściwościami uzyskanych materiałów.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY szukać, czytać, ważyć, mielić, dodawać, mieszać, modyfikować, wytłaczać, prasować, wycinać, analizować.
POMOGĘ CI wejść w fascynujący świat badań i nauki. Poznasz od kuchni laboratoria badawcze i technologiczne. Dowiesz się niezliczonej ilości rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.
ZACZNIJ ZE MNĄ wspaniałą przygodę w świecie polimerów i nie tylko.
Edyta Jaszczuk
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej im. Profesora Ignacego Mościckiego
Obszar badawczy: technologia formulacyjna, farmacja (w tym farmacja przemysłowa), badania kliniczne
Pracuję przy projektach związanych z opracowaniem formulacji i technologii wytwarzania leków generycznych, głównie w postaci tabletek, ale także roztworów, żeli czy lamelek. Odpowiadam za prowadzenie i optymalizację procesów technologicznych, a także przygotowywanie raportów i dokumentacji z prac badawczo-rozwojowych.
Realizuję działania związane z badaniem klinicznym nad lekiem wytwarzanym
w instytucie z punktu widzenia wytwórni.
Wykonuję badania fizykochemiczne takie jak: pomiar gęstości, lepkości i pH, pomiar osmolarności, pomiar twardości i ścieralności tabletek, pomiar czasu rozpadu tabletek i kapsułek, analiza zawartości wody w granulacie, badania nad właściwościami granulatów i mieszanek do tabletkowania i wiele innych.
Na co dzień w instytucie współpracuję z wieloma zespołami i specjalistami m.in.
z zespołem analitycznym oraz zapewnieniem jakości. Odpowiadam za utrzymanie systemu GMP w obszarze objętym zezwoleniem GIF.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować bieżące projekty badawczo-rozwojowe związane z technologią formulacyjną, poszukiwać innowacyjnych form leków, przygotowywać artykuły i publikacje do czasopism prezentujące efekty naszych prac.
POMOGĘ CI zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy ze sprzętem laboratoryjnym oraz urządzeniami technologicznymi, a także zrozumieć zjawiska i procesy dotyczące naszego obszaru.
ZACZNIJ ZE MNĄ swoją karierę w obszarze badawczo-rozwojowym w instytucie na warszawskim Żoliborzu.
Ewa Rząd
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny
Obszar badawczy: inżynieria materiałowa
Na co dzień realizuję zadania dotyczące opracowania technologii wytwarzania wielofunkcyjnych materiałów powłokowych.
Pracuję przy projektach związanych z zagadnieniami ochrony antykorozyjnej materiałów znajdujących zastosowanie w energetyce, lotnictwie, medycynie.
Badam mechanizmy korozji oraz rozwijam nowe metody ochrony materiałów.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować ciekawe zagadnienia z obszaru inżynierii materiałowej, w szczególności zajmiemy się inżynierią powierzchni materiałów stosowanych w lotnictwie oraz medycynie.
Ewa Zawadzka
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki
Obszar badawczy: inżynieria materiałowa tworzyw sztucznych i kompozytów, chemia i technologia polimerów dla energetyki, gospodarki wodorowej, recykling łopat turbin elektrowni wiatrowych, jachtów i sukien ślubnych.
Na co dzień ulepszam nowe i odnawiam stare. Razem z zespołem poszukujemy rozwiązań, nowych materiałów i technologii ich produkcji o właściwościach lepszych niż obecnie stosowane rozwiązania.
Pracuje przy projektach związanych ze recyklingiem łopat turbin elektrowni wiatrowych, budowie zbiorników na wodór i inne gazy, opracowaniu surowców do druku 3D.
Badam materiały i wyroby, czy są bezpieczne i czy nadają się do użytku?
WSPÓLNIE BĘDZIEMY dbać o środowisko.
POMOGĘ CI poznać pracę w laboratorium chemicznym.
ZACZNIJ ZE MNA pracować nad czystszą energetyką.
Jacek E. Szymański
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny
Obszar badawczy: maszyny robocze i automatyzacja produkcji.
JESTEM EKSPERTEM z doświadczeniem w uruchamianiu fabryk w Europie dla światowych koncernów produkcyjnych od automotive po medical sector.
NASZE CENTRUM B+R realizuje zadania związane z projektowaniem, modelowaniem i uruchamianiem linii badawczo-eksperymentalnych,
a w konsekwencji naszych analiz projektujemy, montujemy i uruchamiamy linie przemysłowe. Centrum pracuje przy projektach szeroko pojętej produkcji, w tym prototypowej, więc jednego dnia będziemy projektować linię do automatycznego składania komponentów, drugiego dnia będziemy projektować zmiany konstrukcyjne w samochodzie, zmieniając jego charakterystykę na lekki wóz opancerzony.
NASZE LABORATORIUM LR bada konstrukcje tymczasowe, wozidła i inne maszyny robocze, także militarne na unikalnej aparaturze pomiarowej w Europie.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY uczyć się wykorzystać Twoje zdolności.
POMOGĘ CI znaleźć Twoją drogę do satysfakcji z tego, co robisz dziś i aby dziś zaprojektować Twoje wymarzone jutro.
Jolanta Janiszewska
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji
Obszar badawczy: technologia chemiczna, gospodarka obiegu zamkniętego, inżynieria chemiczna, oczyszczanie ścieków, techniki membranowe, systemy zamykania obiegu wody w przemyśle, nowe materiały stosowane w oczyszczaniu ścieków, wytwarzanie membran polimerowych.
Na co dzień realizuję głównie prace badawcze i rozwojowe w zakresie zamykania obiegu surowców, w tym przede wszystkim wody. Specjalizuję się w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych z zastosowaniem technik membranowych, a także wytwarzania nowych materiałów filtracyjnych. Ponadto, opracowuję kompleksowe rozwiązania z obszaru gospodarki o obiegu zamkniętym dla przemysłu.
ZACZNIJ ZE MNĄ budować swoją ścieżkę kariery w świecie nauki.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować projekty badawcze. Staniesz się członkiem naszego zespołu.
POMOGĘ CI w poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia oraz nawiązywaniu kontaktów zawodowych.
Jordan Mężyk
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji
Obszar badawczy: optomechatronika, automatyka przemysłowa, robotyka
JESTEM EKSPERTEM w obszarze automatyki przemysłowej, robotyki oraz układów pomiarowych. Na co dzień realizuję zadania związane z opracowaniem i budową urządzeń automatycznej, optycznej kontroli jakości. Do moich kompetencji należy opracowanie projektów układów sterowania urządzeń oraz przygotowanie oprogramowania sterującego.
POMOGĘ CI w połączeniu teorii z praktyką – zobaczysz, jak można wykorzystać szkolną wiedzę do rozwiązywania rzeczywistych problemów.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracować nad kontrolą jakości i automatycznymi pomiarami na liniach przemysłowych.
ZACZNIJ ZE MNĄ próbować samodzielnego montażu układów elektronicznych oraz programowania sterowników przemysłowych PLC.
Julia Woch
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”
Obszar badawczy: chemia specjalistyczna
Na co dzień realizuje zadania w Grupie Badawczej Chemia Specjalistyczna. Brzmi dość ogólnie, ale ja lubię o tym myśleć jako o chemii do zadań specjalnych. Komponujemy i badamy produkty wykorzystując kompetencje z zakresu chemii koloidów oraz syntezy organicznej, aby otrzymać funkcjonalne mieszaniny do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i motoryzacji. Jednym z ostatnio realizowanych tematów są: ciecze chłodzące do elektroniki i pojazdów elektrycznych, powłoki hydrofobowe do opakowań oraz środki smarowe powstające z udziałem nanomateriałów.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY tworzyć coś nowego za pomocą reakcji chemicznych i przemian fizycznych, syntezować, komponować i wyznaczać parametry naszych produktów.
POMOGĘ CI zapoznać się z zaawansowanymi technikami badawczymi (rozpraszanie światła, dyfrakcja laserowa, kalorymetria reakcyjna, inne wybrane).
Znajdziemy wspólnie odbiorcę dla wyników naszych prac i przekonamy się, czy to, co zrobiliśmy w laboratorium będzie działać!
Marcin Mackiewicz
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki
Obszar badawczy: technika wysokich napięć, elektroenergetyka, energoelektronika
JESTEM EKSPERTEM w zarządzaniu jednostkami kapitałowymi i potencjałem ludzkim, specjalizując się w energetyce i technice wysokich napięć. Posiadam bogate doświadczenie zdobyte zarówno w sektorze naukowym, jak i prywatnym.
Na co dzień realizuję zadania związane z zarządzaniem projektami badawczymi oraz prowadzeniem badań laboratoryjnych.
Pracuję przy innowacyjnych projektach dotyczących aparatów SN, budownictwa modułowego oraz przetwarzania i magazynowania energii.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracować nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w zakresie zaawansowanej energetyki.
POMOGĘ CI zdobyć wiedzę o najnowszych trendach i technologiach w energetyce, a także w rozwijaniu analitycznego myślenia.
ZACZNIJ ZE MNĄ odkrywać nowe możliwość oraz budować nowoczesną i bezpieczną przyszłość.
Katarzyna Leszczyńska-Sejda
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych
Obszar badawczy: hydrometalurgia metali
Na co dzień realizuję zadania z obszaru hydrometalurgii metali, głównie renu, w skali laboratoryjnej, wielkolaboratoryjnej i przemysłowej – opracowuję i wdrażam technologie hydrometalurgiczne w krajowym i UE przemyśle metali nieżelaznych
Pracuję przy projektach związanych z hydrometalurgią metali, głównie renu, w ramach realizacji projektów krajowych i UE oraz prac B+R realizowanych bezpośrednio dla przemysłu
Badam możliwości odzysku cennych metali z surowców pierwotnych, wtórnych i tych z recyklingu dla przemysłu katalitycznego, zbrojeniowego, lotnictwa i elektromobilności.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować przygodę z hydrometalurgią renu – metalu, który odzyskiwany jest w Polsce na skalę przemysłową dzięki technologiom opracowanym przez naukowców Łukasiewicz ‑ IMN.
POMOGĘ CI w realizacji Twoich marzeń o staniu się naukowcem wdrożeniowym.
ZACZNIJ ZE MNĄ pracować, gdyż poszukuję ludzi o otwartych umysłach, pełnych pasji i o innowacyjnych pomysłach.
Konrad Małek
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji
Obszar badawczy: algorytmy dla pojazdów autonomicznych, sztuczna inteligencja w wizji komputerowej, środowiska symulacyjne
JESTEM EKSPERTEM realizacji i zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi w branży motoryzacyjnej. Na co dzień pracuję nad projektami związanymi z autonomicznymi pojazdami, widzeniem komputerowym, środowiskami symulacyjnymi oraz sztuczną inteligencją. Specjalizuję się w badaniu algorytmów sterowania dla pojazdów autonomicznych.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY rozwijać oraz implementować algorytmy dla zautomatyzowanych pojazdów.
POMOGĘ CI postawić pierwsze kroki w tworzeniu oprogramowania w językach takich jak C++, Python, C#.
Marcin Kudzin
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny
Obszar badawczy: biochemia, biomedycyna, polimery, ochrona środowiska
JESTEM EKSPERTEM w zakresie inżynierii materiałowej oraz biochemii.
Na co dzień realizuje interdyscyplinarne prace badawcze na polu biomedycyny, polimerów oraz biochemii. Pracuję przy projektach związanych z fizyko-chemiczną modyfikacją materiałów polimerowych w celu nadania im dodatkowych funkcji.
Badam wpływ modyfikacji materiałów na właściwości antymikrobowe czy procesy krzepnięcia krwi.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować projekty o wysokim, utylitarnym potencjale.
POMOGĘ CI w poznaniu ciekawej i ważnej tematyki badawczej.
ZACZNIJ ZE MNĄ aplikować o międzynarodowe projekty badawcze, ale i realizuj w naszym zespole aktualnie prowadzone.
Maciej Kamiński
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki
Obszar badawczy: przyrządy na bazie GaN
Zajmuję się technologią wytwarzania i charakteryzacji przyrządów mikroelektronicznych (tranzystory, diody) do zastosowań w elektronice wysokich mocy i dużych częstotliwości.
Współczesna technologia wykorzystuje właściwości krzemu tak dalece, że dalszy rozwój elektroniki wymaga zastosowania innych materiałów o lepszych parametrach. Dlatego opracowuję i optymalizuję technologię wytwarzania przyrządów na podłożach z materiałów takich jak: GaN, Ga2O3, czy SiC. Badam możliwość wytworzenia przyrządów na tych podłożach oraz wpływ zastosowanej konstrukcji i technologii na właściwości.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracowali nad konkretnym procesem technologicznym. Wymaga to twórczego namysłu, przeprowadzenia eksperymentu, pomiarów, zrozumienia fizyki procesu, przeanalizowania danych pomiarowych i znowu twórczego namysłu, żeby sformułować odpowiednie wnioski.
POMOGĘ CI odnaleźć odcinek badań, w którym najlepiej będziesz mógł wykorzystywać i rozwijać swoje kompetencje, dlatego że wytwarzanie i charakteryzacja przyrządów to praca zespołowa.
ZACZNIJ ZE MNĄ pracę naukowca!
Tomasz Detka
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji
Obszar badawczy: nowe technologie w motoryzacji (pojazdy elektryczne, hybrydowe, ogniwa litowo-jonowe, bezpieczeństwo elektryczne pojazdów)
JESTEM EKSPERTEM zajmującym się badaniami ogniw i baterii stosowanych w pojazdach, a także bezpieczeństwem elektrycznym samochodów (czyli rozwiązaniami technicznymi, które mają zapewnić, że baterie i instalacje elektryczne będą bezpieczne dla użytkowników, serwisantów itp.).
Na co dzień kieruję Grupą Badawczą Nowych Technologii w Motoryzacji, której zadaniem jest realizacja projektów B+R z szerokiego zakresu tematycznego (w tym np. konstrukcji, obliczeń numerycznych, widzenia komputerowego, sztucznej inteligencji i automatyzacji transportu).
Prowadzę projekt autobusu elektrycznego, pracowałem także w projektach związanych np. z predykcją starzenia baterii, czy systemu zarządzania baterią (BMS).
POMOGĘ CI odkryć przykładowe prace w dziedzinie, którą zajmuje się ja i zespół, tak aby zderzyć Twoje wyobrażenia z rzeczywistością. Chcę doprowadzić Cię do poziomu, w którym będzie możliwa realizacja samodzielnych zadań, zgodne z tematyką prac zespołu.
Zaczniemy od potrzebnych szkoleń i niezbędnego wdrożenia. Będziemy też regularnie się spotykać, aby omówić spostrzeżenia, postępy i wyzwania.
Rafał Zybała
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki
Obszar badawczy: materiały dla energetyki
Na co dzień realizuję zadania ściśle powiązane z projektowaniem, wytwarzaniem i charakteryzacją nowoczesnych materiałów o bardzo szerokim spektrum zastosowań.
Pracuję przy projektach związanych opracowywaniem nowych technologii i materiałów przeinaczonych do zastosowań w elektronice oraz energetyce.
Wytwarzam materiały technikami metalurgii proszków i spiekania zaawansowanymi metodami (SPS, HIP, druk 3D) oraz badam ich właściwości cieplne, elektryczne czy mikrostrukturalne.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY rozwijać pasje odkrywania.
POMOGĘ CI poznać świat technologii materiałów o niespotykanych właściwościach.
ZACZNIJ ZE MNĄ nowe projekty naukowe i badawcze.
Patryk Koć
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
Na co dzień kieruję Działem Zarzadzania Projektami (PMO), odpowiadam za system zarządzania projektami w całym Instytucie. Dodatkowo, jestem merytorycznie odpowiedzialny za Program Olimpijczycy, moją rolą jest utrzymanie jakości współpracy mentorów z mentee. W Łukasiewicz – PIAP pracuje od 2009 roku. W tym okresie tworzyłem i prowadziłem spółki celowe typu spin-off w obszarach komercjalizacji wyników badań Instytutu oraz w przemyśle kosmicznym.
WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować Twoje pomysły, rozwijając Twoje umiejętności i wiedzę, co przyczyni się do Twojego sukcesu zawodowego.
POMOGĘ CI osiągnąć Twoje cele jako części naszego zespołu, gdzie będziesz korzystać z wiedzy i doświadczenia naszych naukowców.
Szymon Kasprzyk
Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Obszar badawczy: Bezpieczeństwo Pożarowe i Akustyka
W Instytucie pełnię obowiązki Lidera Grupy Badawczej Chemia Budowlana i Bezpieczeństwo Pożarowe.
W naszym zespole na co dzień realizujemy zadania w zakresie badań ogniowych materiałów budowlanych oraz badań akustycznych. Pracujemy przy projektach związanych m. in. z systemami ociepleń i ich komponentami, materiałami termoizolacyjnymi, klejami do płytek, hydroizalacją, pianami poliuretanowymi, spoiwami, tynkami oraz klejami gipsowymi.
Wspólnie będziemy pracować w projektach badawczych realizowanych w Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki. Pracując ze mną, będziesz miał/a wyjątkową okazję poznać ogień i dźwięk z zupełnie nowej perspektywy. Pomogę Ci poszerzyć perspektywę i będę Cię wspierać w rozwoju Twoich zainteresowań, kompetencji i umiejętności badawczych.