Mentorzy

U nas młodość spotyka się z doświadczeniem

Mentorzy w Łukasiewiczu

Poznaj mentorów, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą.

Agata Krasuska

Agata Krasuska

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”

Obszar badawczy: technologia produkcji i modyfikacji żywic syntetycznych oraz modyfikacji i przetwórstwa tworzyw sztucznych na bazie materiałów polimerowych

JESTEM EKSPERTEM w zakresie modyfikacji i przetwórstwa tworzyw sztucznych na bazie materiałów polimerowych, w tym tworzyw pochodzenia naturalnego, takich jak chitozan czy skrobia.

Na co dzień realizuję zadania obejmujące: przeglądy literaturowe, badania, analizy oraz pisanie wniosków projektowych, publikacji i patentów.

Pracuję przy projektach związanych z opracowywaniem zupełnie nowych materiałów polimerowych, o unikatowych właściwościach, wpisujących się w koncepcję Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Badam między innymi zależności między dodatkami modyfikującymi, a właściwościami uzyskanych materiałów. 

WSPÓLNIE BĘDZIEMY szukać, czytać, ważyć, mielić, dodawać, mieszać, modyfikować, wytłaczać, prasować, wycinać, analizować.

POMOGĘ CI wejść w fascynujący świat badań i nauki. Poznasz od kuchni laboratoria badawcze i technologiczne. Dowiesz się niezliczonej ilości rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.

ZACZNIJ ZE MNĄ wspaniałą przygodę w świecie polimerów i nie tylko.

 

ZOBACZ szczegóły oferty

Edyta Jaszczuk

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej im. Profesora Ignacego Mościckiego 

Obszar badawczy: technologia formulacyjna, farmacja (w tym farmacja przemysłowa), badania kliniczne 

Pracuję przy projektach związanych z opracowaniem formulacji i  technologii wytwarzania leków generycznych, głównie w postaci tabletek, ale także roztworów, żeli czy lamelek. Odpowiadam za prowadzenie i optymalizację procesów technologicznych, a także przygotowywanie raportów i dokumentacji z prac badawczo-rozwojowych. 

Realizuję działania związane z badaniem klinicznym nad lekiem wytwarzanym
w instytucie z punktu widzenia wytwórni.  

Wykonuję badania fizykochemiczne takie jak: pomiar gęstości,  lepkości i pH, pomiar osmolarności,  pomiar twardości i ścieralności tabletek, pomiar czasu rozpadu tabletek i kapsułek, analiza zawartości wody w granulacie, badania nad właściwościami granulatów i mieszanek do tabletkowania i wiele innych. 

Na co dzień w instytucie współpracuję z wieloma zespołami i specjalistami m.in.
z zespołem analitycznym oraz zapewnieniem jakości. Odpowiadam za utrzymanie systemu GMP w obszarze objętym zezwoleniem GIF.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować bieżące projekty badawczo-rozwojowe związane z technologią formulacyjną, poszukiwać innowacyjnych form leków, przygotowywać artykuły i publikacje do czasopism prezentujące efekty naszych prac.

POMOGĘ CI zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy ze sprzętem laboratoryjnym oraz urządzeniami technologicznymi, a także zrozumieć zjawiska i procesy dotyczące naszego obszaru. 

ZACZNIJ ZE MNĄ swoją karierę w obszarze badawczo-rozwojowym w instytucie na warszawskim Żoliborzu.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Ewa Rząd​

Ewa Rzad

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Obszar badawczy: inżynieria materiałowa

Na co dzień realizuję zadania dotyczące opracowania technologii wytwarzania wielofunkcyjnych materiałów powłokowych.

Pracuję przy projektach związanych z zagadnieniami ochrony antykorozyjnej materiałów znajdujących zastosowanie w energetyce, lotnictwie, medycynie.

Badam mechanizmy korozji oraz rozwijam nowe metody ochrony materiałów.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować ciekawe zagadnienia z obszaru inżynierii materiałowej, w szczególności zajmiemy się inżynierią powierzchni materiałów stosowanych w lotnictwie oraz medycynie.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Ewa Zawadzka​

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki

Obszar badawczy: inżynieria materiałowa tworzyw sztucznych i kompozytów, chemia i technologia polimerów dla energetyki, gospodarki wodorowej, recykling łopat turbin elektrowni wiatrowych, jachtów i sukien ślubnych.

Na co dzień ulepszam nowe i odnawiam stare. Razem z zespołem poszukujemy rozwiązań, nowych materiałów i technologii ich produkcji o właściwościach lepszych niż obecnie stosowane rozwiązania.

Pracuje przy projektach związanych ze recyklingiem łopat turbin elektrowni wiatrowych, budowie zbiorników na wodór i inne gazy, opracowaniu surowców do druku 3D.

Badam materiały i wyroby, czy są bezpieczne i czy nadają się do użytku?

WSPÓLNIE BĘDZIEMY dbać o środowisko.

POMOGĘ CI poznać pracę w laboratorium chemicznym.

ZACZNIJ ZE MNA pracować nad czystszą energetyką.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Jacek E. Szymański

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny

Obszar badawczy: maszyny robocze i automatyzacja produkcji.

JESTEM EKSPERTEM z doświadczeniem w uruchamianiu fabryk w Europie dla światowych koncernów produkcyjnych od automotive po medical sector

NASZE CENTRUM B+R realizuje zadania związane z projektowaniem, modelowaniem i uruchamianiem linii badawczo-eksperymentalnych,
a w konsekwencji naszych analiz projektujemy, montujemy i uruchamiamy linie przemysłowe. Centrum pracuje przy projektach szeroko pojętej produkcji, w tym prototypowej, więc jednego dnia będziemy projektować linię do automatycznego składania komponentów, drugiego dnia będziemy projektować zmiany konstrukcyjne w samochodzie, zmieniając jego charakterystykę na lekki wóz opancerzony.

NASZE LABORATORIUM LR bada konstrukcje tymczasowe, wozidła i inne maszyny robocze, także militarne na unikalnej aparaturze pomiarowej w Europie. 

WSPÓLNIE BĘDZIEMY uczyć się wykorzystać Twoje zdolności.

POMOGĘ CI znaleźć Twoją drogę do satysfakcji z tego, co robisz dziś i aby dziś zaprojektować Twoje wymarzone jutro.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Jolanta Janiszewska​

Jolanta Janiszewska​

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji

Obszar badawczy: technologia chemiczna, gospodarka obiegu zamkniętego, inżynieria chemiczna, oczyszczanie ścieków, techniki membranowe, systemy zamykania obiegu wody w przemyśle, nowe materiały stosowane w oczyszczaniu ścieków, wytwarzanie membran polimerowych. 

Na co dzień realizuję głównie prace badawcze i rozwojowe w zakresie zamykania obiegu surowców, w tym przede wszystkim wody. Specjalizuję się w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych z zastosowaniem technik membranowych, a także wytwarzania nowych materiałów filtracyjnych. Ponadto, opracowuję kompleksowe rozwiązania z obszaru gospodarki o obiegu zamkniętym dla przemysłu.    

ZACZNIJ ZE MNĄ budować swoją ścieżkę kariery w świecie nauki.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować projekty badawcze. Staniesz się członkiem naszego zespołu.

POMOGĘ CI w poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia oraz nawiązywaniu kontaktów zawodowych.

ZOBACZ szczegóły oferty

Jordan Mężyk

Jordan Meżyk

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji

Obszar badawczy: optomechatronika, automatyka przemysłowa, robotyka 

JESTEM EKSPERTEM w obszarze automatyki przemysłowej, robotyki oraz układów pomiarowych. Na co dzień realizuję zadania związane z opracowaniem i budową urządzeń automatycznej, optycznej kontroli jakości. Do moich kompetencji należy opracowanie projektów układów sterowania urządzeń oraz przygotowanie oprogramowania sterującego.

POMOGĘ CI w połączeniu teorii z praktyką – zobaczysz, jak można wykorzystać szkolną wiedzę do rozwiązywania rzeczywistych problemów.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracować nad kontrolą jakości i automatycznymi pomiarami na liniach przemysłowych.

ZACZNIJ ZE MNĄ próbować samodzielnego montażu układów elektronicznych oraz programowania sterowników przemysłowych PLC.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Julia Woch

Julia Woch

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”

Obszar badawczy: chemia specjalistyczna

Na co dzień realizuje zadania w Grupie Badawczej Chemia Specjalistyczna. Brzmi dość ogólnie, ale ja lubię o tym myśleć jako o chemii do zadań specjalnych. Komponujemy i badamy produkty wykorzystując kompetencje z zakresu chemii koloidów oraz syntezy organicznej, aby otrzymać funkcjonalne mieszaniny do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i motoryzacji. Jednym z ostatnio realizowanych tematów są: ciecze chłodzące do elektroniki i pojazdów elektrycznych, powłoki hydrofobowe do opakowań oraz środki smarowe powstające z udziałem nanomateriałów. 

WSPÓLNIE BĘDZIEMY tworzyć coś nowego za pomocą reakcji chemicznych i przemian fizycznych, syntezować, komponować i wyznaczać parametry naszych produktów. 

POMOGĘ CI zapoznać się z zaawansowanymi technikami badawczymi (rozpraszanie światła, dyfrakcja laserowa, kalorymetria reakcyjna, inne wybrane). 

Znajdziemy wspólnie odbiorcę dla wyników naszych prac i przekonamy się, czy to, co zrobiliśmy w laboratorium będzie działać!

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Marcin Mackiewicz​

Marcin Mackiewicz

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki

Obszar badawczy: technika wysokich napięć, elektroenergetyka, energoelektronika

JESTEM EKSPERTEM w zarządzaniu jednostkami kapitałowymi i potencjałem ludzkim, specjalizując się w energetyce i technice wysokich napięć. Posiadam bogate doświadczenie zdobyte zarówno w sektorze naukowym, jak i prywatnym.

Na co dzień realizuję zadania związane z zarządzaniem projektami badawczymi oraz prowadzeniem badań laboratoryjnych.

Pracuję przy innowacyjnych projektach dotyczących aparatów SN, budownictwa modułowego oraz przetwarzania i magazynowania energii.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracować nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań  w zakresie zaawansowanej energetyki. 

POMOGĘ CI zdobyć wiedzę o najnowszych trendach i technologiach w energetyce, a także w rozwijaniu analitycznego myślenia. 

ZACZNIJ ZE MNĄ odkrywać nowe możliwość oraz budować nowoczesną i bezpieczną przyszłość.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Katarzyna Leszczyńska-Sejda

Katarzyna Leszczyńska - Sejda

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych 

Obszar badawczy: hydrometalurgia metali

Na co dzień realizuję zadania z obszaru hydrometalurgii metali, głównie renu, w skali laboratoryjnej, wielkolaboratoryjnej i przemysłowej – opracowuję i wdrażam technologie hydrometalurgiczne w krajowym i UE przemyśle metali nieżelaznych 

Pracuję przy projektach związanych z hydrometalurgią metali, głównie renu, w ramach realizacji projektów krajowych i UE oraz prac B+R realizowanych bezpośrednio dla przemysłu 

Badam możliwości odzysku cennych metali z surowców pierwotnych, wtórnych i tych z recyklingu dla przemysłu katalitycznego, zbrojeniowego, lotnictwa i elektromobilności.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować przygodę z  hydrometalurgią renu – metalu, który odzyskiwany jest w Polsce na skalę przemysłową dzięki technologiom opracowanym przez naukowców Łukasiewicz ‑ IMN.

POMOGĘ CI w realizacji Twoich marzeń o staniu się naukowcem wdrożeniowym.

ZACZNIJ ZE MNĄ pracować, gdyż poszukuję ludzi o otwartych umysłach, pełnych pasji i o innowacyjnych pomysłach.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Konrad Małek

Konrad Małek

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Obszar badawczy: algorytmy dla pojazdów autonomicznych, sztuczna inteligencja w wizji komputerowej, środowiska symulacyjne

 

JESTEM EKSPERTEM realizacji i zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi w branży motoryzacyjnej. Na co dzień pracuję nad projektami związanymi z autonomicznymi pojazdami, widzeniem komputerowym, środowiskami symulacyjnymi oraz sztuczną inteligencją. Specjalizuję się w badaniu algorytmów sterowania dla pojazdów autonomicznych.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY rozwijać oraz implementować algorytmy dla zautomatyzowanych pojazdów.

POMOGĘ CI postawić pierwsze kroki w tworzeniu oprogramowania w językach takich jak C++, Python, C#.

 

ZOBACZ szczegóły oferty

Marcin Kudzin​

Marcin Kudzin

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny

Obszar badawczy: biochemia, biomedycyna, polimery, ochrona środowiska

JESTEM EKSPERTEM w zakresie inżynierii materiałowej oraz biochemii. 

Na co dzień realizuje interdyscyplinarne prace badawcze na polu biomedycyny, polimerów oraz biochemii. Pracuję przy projektach związanych z fizyko-chemiczną modyfikacją materiałów polimerowych w celu nadania im dodatkowych funkcji. 

Badam wpływ modyfikacji materiałów na właściwości antymikrobowe czy procesy krzepnięcia krwi.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować projekty o wysokim, utylitarnym potencjale.

POMOGĘ CI w poznaniu ciekawej i ważnej tematyki badawczej.

ZACZNIJ ZE MNĄ aplikować o międzynarodowe projekty badawcze, ale i realizuj w naszym zespole aktualnie prowadzone.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Maciej Kamiński​

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki

Obszar badawczy: przyrządy na bazie GaN

Zajmuję się technologią wytwarzania i charakteryzacji przyrządów mikroelektronicznych (tranzystory, diody) do zastosowań w elektronice wysokich mocy i dużych częstotliwości.

Współczesna technologia wykorzystuje właściwości krzemu tak dalece, że dalszy rozwój elektroniki wymaga zastosowania innych materiałów o lepszych parametrach. Dlatego opracowuję i optymalizuję technologię wytwarzania przyrządów na podłożach z materiałów takich jak: GaN, Ga2O3, czy SiC. Badam możliwość wytworzenia przyrządów na tych podłożach oraz wpływ zastosowanej konstrukcji i technologii na właściwości.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY pracowali nad konkretnym procesem technologicznym. Wymaga to twórczego namysłu, przeprowadzenia eksperymentu, pomiarów, zrozumienia fizyki procesu, przeanalizowania danych pomiarowych i znowu twórczego namysłu, żeby sformułować odpowiednie wnioski.

POMOGĘ CI odnaleźć odcinek badań, w którym najlepiej będziesz mógł wykorzystywać i rozwijać swoje kompetencje, dlatego że wytwarzanie i charakteryzacja przyrządów to praca zespołowa.

ZACZNIJ ZE MNĄ pracę naukowca!

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Tomasz Detka​

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Obszar badawczy: nowe technologie w motoryzacji (pojazdy elektryczne, hybrydowe, ogniwa litowo-jonowe, bezpieczeństwo elektryczne pojazdów) 

JESTEM EKSPERTEM zajmującym się badaniami ogniw i baterii stosowanych w pojazdach, a także bezpieczeństwem elektrycznym samochodów (czyli rozwiązaniami technicznymi, które mają zapewnić, że baterie i instalacje elektryczne będą bezpieczne dla użytkowników, serwisantów itp.).

Na co dzień kieruję Grupą Badawczą Nowych Technologii w Motoryzacji, której zadaniem jest realizacja projektów B+R z szerokiego zakresu tematycznego (w tym np. konstrukcji, obliczeń numerycznych, widzenia komputerowego, sztucznej inteligencji i automatyzacji transportu).

Prowadzę projekt autobusu elektrycznego, pracowałem także w projektach związanych np. z predykcją starzenia baterii, czy systemu zarządzania baterią (BMS). 

POMOGĘ CI odkryć przykładowe prace w dziedzinie, którą zajmuje się ja i zespół, tak aby zderzyć Twoje wyobrażenia z rzeczywistością. Chcę doprowadzić Cię do poziomu, w którym będzie możliwa realizacja samodzielnych zadań, zgodne z tematyką prac zespołu.

Zaczniemy od potrzebnych szkoleń i niezbędnego wdrożenia. Będziemy też regularnie się spotykać, aby omówić spostrzeżenia, postępy i wyzwania.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Rafał Zybała

Rafał Zybała

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki

Obszar badawczy: materiały dla energetyki

Na co dzień realizuję zadania ściśle powiązane z projektowaniem,  wytwarzaniem i charakteryzacją nowoczesnych materiałów o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Pracuję przy projektach związanych opracowywaniem nowych technologii i materiałów przeinaczonych do zastosowań w elektronice oraz energetyce.

Wytwarzam materiały technikami metalurgii proszków i spiekania zaawansowanymi metodami (SPS, HIP, druk 3D) oraz badam ich właściwości cieplne, elektryczne czy mikrostrukturalne. 

WSPÓLNIE BĘDZIEMY rozwijać pasje odkrywania. 

POMOGĘ CI poznać świat technologii materiałów o niespotykanych właściwościach.

ZACZNIJ ZE MNĄ nowe projekty naukowe i badawcze.

ZOBACZ szczegóły oferty​

Patryk Koć

Patryk Koc

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Na co dzień kieruję Działem Zarzadzania Projektami (PMO), odpowiadam za system zarządzania projektami w całym Instytucie. Dodatkowo, jestem merytorycznie odpowiedzialny za Program Olimpijczycy, moją rolą jest utrzymanie jakości współpracy mentorów z mentee. W Łukasiewicz – PIAP pracuje od 2009 roku. W tym okresie tworzyłem i prowadziłem spółki celowe typu spin-off w obszarach komercjalizacji wyników badań Instytutu oraz w przemyśle kosmicznym.

WSPÓLNIE BĘDZIEMY realizować Twoje pomysły, rozwijając Twoje umiejętności i wiedzę, co przyczyni się do Twojego sukcesu zawodowego.

POMOGĘ CI osiągnąć Twoje cele jako części naszego zespołu, gdzie będziesz korzystać z wiedzy i doświadczenia naszych naukowców.

 

ZOBACZ szczegóły oferty​

Szymon Kasprzyk

Szymon Kasprzyk z Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Nazwa instytutu: Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Obszar badawczy: Bezpieczeństwo Pożarowe i Akustyka

W Instytucie pełnię obowiązki Lidera Grupy Badawczej Chemia Budowlana i Bezpieczeństwo Pożarowe.

W naszym zespole na co dzień realizujemy zadania w zakresie badań ogniowych materiałów budowlanych oraz badań akustycznych. Pracujemy przy projektach związanych m. in. z systemami ociepleń i ich komponentami, materiałami termoizolacyjnymi, klejami do płytek, hydroizalacją, pianami poliuretanowymi, spoiwami, tynkami oraz klejami gipsowymi.

Wspólnie będziemy pracować w projektach badawczych realizowanych w Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki. Pracując ze mną, będziesz miał/a wyjątkową okazję poznać ogień i dźwięk z zupełnie nowej perspektywy. Pomogę Ci poszerzyć perspektywę i będę Cię wspierać w rozwoju Twoich zainteresowań, kompetencji i umiejętności badawczych.​

ZOBACZ szczegóły oferty

    KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KANDYDATÓW DO PRACY


    Wersja 1

    Stosownie do postanowień art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE realizujemy obowiązek informacyjny

    Informujemy, że użyte w niniejszej klauzuli informacyjnej skróty oznaczają:

    1. Dane osobowe/dane - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej;

    2. Odbiorca danych – oznacza osobę fizyczną lub prawną, organ publiczny, jednostkę lub inny podmiot, któremu ujawnia się dane osobowe, niezależnie od tego, czy jest stroną trzecią. Organy publiczne, które mogą otrzymywać dane osobowe w ramach konkretnego postępowania zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym, nie są jednak uznawane za odbiorców - przetwarzanie tych danych przez te organy publiczne musi być zgodne z przepisami
    o ochronie danych mającymi zastosowanie stosownie do celów przetwarzania; przy czym przez sformułowanie, „strona trzecia” rozumie się osobę fizyczną lub prawną, organ publiczny, jednostkę lub podmiot inny niż osoba, której dane dotyczą, administrator, podmiot przetwarzający czy osoby, które – z upoważnienia Administratora lub podmiotu przetwarzającego – mogą przetwarzać dane osobowe.

    3. Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;

    4. RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE;

    5. Zgoda osoby, której dane dotyczą – oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych.

    Zasady przekazania danych osobowych:

    1) nie masz obowiązku uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym oraz w procesie oceny kwalifikacji i możliwości zaoferowania zatrudnienia w jednostek Sieci Badawczej Łukasiewicz

    2) niepodanie danych, niezłożenie lub nieuzupełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkować będzie wykluczeniem z ww. procesu (aplikacja nie będzie rozpatrywana).

    1. Informacje o Administratorze Danych Osobowych i Inspektorze Ochrony Danych

    Administratorem Danych Osobowych jest Centrum Łukasiewicz, ul. Puławska 469, 02-844 Warszawa,
    e-mail: kontakt@lukasiewicz.gov.pl.

    Centrum Łukasiewicz wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W sprawie gromadzenia, przetwarzania
    i ochrony danych można kontaktować się pod adresem: ul. Puławska 469, 02-844 Warszawa, e-mail: dane.osobowe@lukasiewicz.gov.pl.

    2. Informacje o pobieranych/gromadzonych danych:

    1) Cel przetwarzania:

    a) przeprowadzenie rekrutacji, w tym nawiązanie kontaktu na etapie prowadzenia tego procesu oraz nawiązanie stosunku pracy w przypadku pozytywnego jej zakończenia, a także archiwizacja dokumentów po przeprowadzeniu rekrutacji zgodnie z wymogami prawa powszechnie obowiązującego;

    b) przeprowadzenie oceny kwalifikacji i możliwości zatrudnienia w innych jednostkach Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz nawiązanie kontaktu, po pozytywnym zakończeniu procesu przez wskazaną jednostkę Sieci Badawczej Łukasiewicz.

    2) Podstawą przetwarzania danych osobowych jest:

    a) art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO;

    b) art. 6 ust. 1 lit. b RODO;

    c) art. 22(1) Kodeksu pracy oraz ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
    w zw. z art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

    Wyjaśniamy, że nie aplikujesz na ogłoszony nabór na określone stanowisko pracy, a zgłaszasz swoją kandydaturę do potencjalnego zatrudniania w jednostkach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Tym samym, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzania danych osobowych w przyszłych procesach rekrutacji.

    Informacje o wymogu podania danych: Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 22(1) Kodeksu pracy (m.in. imię, nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia, wymagania do zatrudnienia) jest dobrowolne, jednak niezbędne, aby uczestniczyć w procesie rekrutacji i oceny kwalifikacji
    i możliwości zatrudnienia w innych jednostkach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Podanie innych danych w zakresie nieokreślonym przepisami prawa, zostanie potraktowane jako zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie. Jeżeli podane dane będą obejmowały szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO[1], konieczna będzie wyraźna zgoda na ich przetwarzanie, która może zostać odwołana w dowolnym czasie. Zgodę należy w takim przypadku przekazać do Centrum Łukasiewicz wraz z dokumentami rekrutacyjnymi. Proponowana treść zgody na przetwarzanie danych osobowych - ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w art. 9 ust 1 RODO na potrzeby rekrutacji prowadzonej przez Centrum Łukasiewicz i ewentualnie zawarcia umowy o pracę zgodnie z wymogami RODO”.

    Kategorie odnośnych danych osobowych: kandydaci do pracy. Źródło pochodzenia danych osobowych: dane zostały przekazane przez osoby, których dane są przetwarzane (podmiot danych).

    3) Informacja o zawarciu umowy powierzenia przetwarzania: Centrum Łukasiewicz może zawrzeć umowy powierzenia w zakresie:

    a) osoby/podmioty trzecie, które zaangażowane są w proces rekrutacyjny,

    b) dostawcom usług zaopatrujących Centrum Łukasiewicz w rozwiązania techniczne oraz organizacyjne zapewniające sprawne zarządzanie (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom sprzętu, firmom kurierskim i pocztowym).

    4) Informacje o odbiorcach danych osobowych lub o kategoriach odbiorców, jeżeli istnieją: uprawnione organy kontroli.

    5) Informacje o zamiarze przekazania danych osobowych odbiorcy w państwie trzecim lub organizacji międzynarodowej oraz o stwierdzeniu lub braku stwierdzenia przez Komisję Europejską odpowiedniego stopnia ochrony lub w przypadku przekazania, o którym mowa w art. 46, art. 47 lub art. 49 ust. 1 akapit drugi RODO: Informacje o zamiarze przekazania danych osobowych odbiorcy w państwie trzecim lub organizacji międzynarodowej oraz o stwierdzeniu lub braku stwierdzenia przez Komisję Europejską odpowiedniego stopnia ochrony lub
    w przypadku przekazania, o którym mowa w art. 46, art. 47 lub art. 49 ust. 1 akapit drugi RODO: Administrator Danych Osobowych korzysta z Microsoft Office 365, co może spowodować przekazanie Państwa danych osobowych do państwa trzeciego. Regulamin korzystania z Usług Online w zakresie MS Office 365 oraz zobowiązania w odniesieniu do przetwarzania i zabezpieczania danych użytkownika oraz danych osobowych przez usługi online określa dokumentacja Microsoft, w tym w szczególności:

    a) oświadczenie o ochronie prywatności - https://privacy.microsoft.com/pl-pl/privacystatement;

    b) umowa dotycząca usług Microsoft (Microsoft Services Agreement, MSA) - https://www.microsoft.com/pl-pl/servicesagreement/.

    W ramach usług Microsoft Office, dane wprowadzone do Microsoft Office 365 będą przetwarzane i przechowywane w określonej lokalizacji geograficznej. Zgodnie z funkcjonalnością usług Microsoft Office w dostępnym panelu administracyjnym w „Profilu Organizacji”, wskazano iż dane przetwarzane są na terenie Unii Europejskiej.

    Microsoft zobowiązuje się do przestrzegania przepisów prawa dotyczących świadczenia Usług Online, które dotyczą ogółu dostawców informatycznych.

    Microsoft realizuje coroczne audyty Usług Online, obejmujące audyty zabezpieczeń komputerów, środowiska informatycznego i fizycznych Centrów Danych, nadzorowany i upoważnione przez niego firmy trzecie, łącznie
    z prawem których szczegóły można znaleźć pod adresem https://www.microsoft.com/pl-pl/trust-center/privacy?docid=27.

    6) Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane, a gdy nie jest to możliwe, kryteria ustalania tego okresu:

    a) dane osobowe są przetwarzane przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy;

    b) dokumenty są niszczone w terminie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia ich przekazania do Centrum Łukasiewicz; ze zniszczenia ww. dokumentów sporządzany będzie protokół, w którym będą wskazani kandydaci ubiegający się o pracę (imię i nazwisko oraz inna dodatkowa dana identyfikująca kandydata, np. data urodzenia, adres e-mail), data zniszczenia dokumentów i podpisy osób uczestniczących w zniszczeniu dokumentów; ww. dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu dowodowym i w celu rozliczalności przetwarzania danych osobowych;

    c) dane osoby zatrudnionej w wyniku rekrutacji w Centrum Łukasiewicz przechowywane są zgodnie z wymogami przepisów prawa powszechnie obowiązującego w zakresie przechowywania akt osobowych; dane osoby zakwalifikowanej do zatrudnienia w innych jednostkach Sieci Badawczej Łukasiewicz są przekazywane do tych jednostek, które w tym zakresie będą prowadziły proces rekrutacji (a dokumenty te w Centrum Łukasiewicz są niszczone, na zasadach wskazanych w lit. b);

    d) dokumenty (w tym ewidencję osób uczestniczących w danym procesie rekrutacji, która zawiera następujące dane osobowe: imię i nazwisko kandydata, adres e-mail, numer telefonu, miasto zamieszkania) związane z rekrutacją, z wyjątkiem aplikacji kandydatów, przechowywane są przez okres 2 lat.

    7) Informacja o profilowaniu (przez profilowanie rozumie się dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się): nie dotyczy.

    3. Pouczenie o prawach osoby, której dane są przetwarzane:

    1) Posiada Pani/Pan prawo:

    a) dostępu do swoich danych osobowych,

    b) sprostowania swoich danych osobowych,

    c) usunięcia swoich danych osobowych,

    d) ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,

    e) cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych poprzez złożenie/przesłanie pisma na adres: Centrum Łukasiewicz, ul. Poleczki 19, 02-822 Warszawa, e-mail: dane.osobowe@lukasiewicz.gov.pl – jeżeli uprzednio wyrazili Państwo taką zgodę i przetwarzanie dotyczących Państwa danych odbywa się na jej podstawie,

    f) przenoszenia swoich danych osobowych,

    g) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych z przyczyn związanych z szczególną Państwa sytuacją zgodnie z art. 21 RODO.

    2) Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo do złożenia skargi związanej z przetwarzaniem jej danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych lub podmiot/organizację, której dane osobowe zostały przekazane do: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01, https://uodo.gov.pl/pl/p/kontakt.

    Informujemy, że nasza siedziba objęta jest monitoringiem wizyjnym.

    [1] Art. 9 RODO

    ust. 1 - Zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby;

    ust. 2 - Ust. 1 nie ma zastosowania, jeżeli spełniony jest jeden z poniższych warunków:

    a) osoba, której dane dotyczą, wyraziła wyraźną zgodę na przetwarzanie tych danych osobowych w jednym lub kilku konkretnych celach, chyba że prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego przewidują, iż osoba, której dane dotyczą, nie może uchylić zakazu, o którym mowa w ust. 1;

    b) przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązków i wykonywania szczególnych praw przez administratora lub osobę, której dane dotyczą, w dziedzinie prawa pracy, zabezpieczenia społecznego i ochrony socjalnej, o ile jest to dozwolone prawem Unii lub prawem państwa członkowskiego, lub porozumieniem zbiorowym na mocy prawa państwa członkowskiego przewidującymi odpowiednie zabezpieczenia praw podstawowych i interesów osoby, której dane dotyczą;

    This will close in 0 seconds

    x

    This will close in 0 seconds