Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchamia własny podcast. Iskry Lecą

Czas czytania: 3 min


Łukasiewicz zrzesza 26 instytutów badawczych, w których pracuje ponad 7000 pracowników, w tym 4500 naukowców, teraz będzie okazja ich posłuchać w podcaście Iskry Lecą.

Instytuty zrzeszone w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz działają w wielu obszarach od zielonej energii, przez cyberbezpieczeństwo, kończąc na wsparciu sektora zbrojeniowego.

Pierwszy odcinek podcastu dotyczy potrzeby budowania opowieści w nauce. Zaproszeni goście rekonstruują opowieść o lądowaniu na księżycu, budowie portu w Gdyni, modernizacji wsi w Polsce Ludowej czy tego, jak była opowiadania historia rozwoju przemysłu komputerowego w PRL.


Mamy u siebie fantastycznych naukowców, którzy mają do opowiedzenia światu naprawdę ciekawe historie. W tym podcaście udowodniamy, że pomiędzy biznesem a nauką może iskrzyć, stąd nazwa Iskry Lecą. Oprócz tego, że będą u nas stale gościć osoby związane z Łukasiewiczem, to pojawią się też eksperci czy dziennikarze branżowi – mówi nam prowadzący podcast Rafał Gawlikowski.

Gośćmi pierwszego odcinka byli: Andrzej Kohut (Radio RMF24) – amerykanistka, Olga Drenda – dziennikarka oraz historycy: Mirosław Sikora i Dariusz Małszycki (Muzeum Miasta Gdyni).

Podcasty to już nie fanaberia, a konieczność. Idziemy tropem, który wyznaczyły nam inne instytucje badawcze czy muzea jak Ośrodek Studiów Wschodnich, Polski Instytut Ekonomiczny czy Muzeum Historii Polski. Unikalne jest to, że my tworzymy treści, które dotykają więcej niż jednej dziedziny, czyli nauki i biznesu – to zresztą wpisuje się w naszą misję w Łukasiewiczu. – dodaje Gawlikowski

Program będzie prowadził Rafał Gawlikowski, związany z Siecią Badawczą Łukasiewicz od 2020 roku, wcześniej pisał dla dziennika Rzeczpospolita czy dla portalu Klub Jagielloński.pl.

Za realizację podcastu odpowiada Paweł Zarosa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds