Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii wspiera Łukasiewicza w walce z pandemią

Czas czytania: 3 min
Logo Sieć Badawcza Łukasiewicz

Łukasiewicz – PORT od połowy kwietnia prowadzi działania wspierające Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu w zakresie przeciwdziałania i diagnostyki wirusa SARS-CoV-2. Badania wesprze finansowo Fundacja PORT, która w ostatnich dniach uruchomiła zbiórkę funduszy na zakup najbardziej kosztownych materiałów i akcesoriów laboratoryjnych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii od początku wybuchu pandemii aktywnie angażuje się w działania, mające na celu ograniczenie jej negatywnego wpływu na społeczeństwo. W marcu br do wrocławskich jednostek medycznych trafiły zapasy środków ochrony osobistej, a od połowy kwietnia Instytut swoim doświadczeniem i infrastrukturą wspiera Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, wykonując codziennie setki testów na obecność koronawirusa. Łukasiewicz – PORT na co dzień realizuje badania naukowe z zakresu biotechnologii i inżynierii materiałowej, w związku z tym dysponuje nowoczesnym sprzętem i infrastrukturą niezbędną do wysokospecjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej oraz odpowiednio doświadczoną i przeszkoloną kadrę.  

Wsparcia niezwykle kosztownych badań, finansowanych do tej pory samodzielnie przez Łukasiewicz  – PORT, podjęła się Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii (Fundacja PORT), która uruchomiła zbiórkę funduszy na zakup materiałów i akcesoriów laboratoryjnych oraz środków ochrony osobistej dla pracowników Łukasiewicz  – PORT.

Jednym z podstawowych zadań Fundacji PORT jest wspieranie polskich instytutów badawczych w ich działalności naukowej i badawczej. Obecna sytuacja tym bardziej wymaga od nas zaangażowania i udzielania pomocy w jak najszerszym możliwym zakresie – zdrowie i życie są najważniejszymi wartościami, a naszym obowiązkiem jest pomoc w ich ratowaniu – podkreśla prof. dr hab. Detlef Hommel, prezes zarządu Fundacji PORT.

Wpłaty dokonać można na konto Fundacji podane poniżej.

Fundacja PORT: 52 2490 0005 0000 4530 9685 5877 Alior Bank
Tytuł: Darowizna na walkę z COVID (ochrona zdrowia)

Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii (PORT) powołana została 13 maja 2019 r. Do głównych zadań Fundacji należy między innymi ochrona zdrowia, jej promocja i szerzenie wiedzy w tym zakresie.

Załączniki

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds