Naukowcy Sieci Badawczej Łukasiewicz w eksperckim zespole doradczym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Czas czytania: 3 min
Naukowcy Sieci Badawczej Łukasiewicz w eksperckim zespole doradczym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr hab. Małgorzata Kęsik-Brodacka z Instytutu Biotechnologii i Antybiotyków oraz dr hab. inż. Anna Szerling z Instytutu Technologii Elektronowej, należących do Sieci Badawczej Łukasiewicz weszły w skład zespołu doradczego powołanego przez Jarosława Gowina, Premiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ds. zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. W powołanym 25 marca  br. zespole zasiada również 14 innych naukowców z różnych jednostek naukowych, badawczych i pionów nauki w Polsce. Jego przewodniczącym został prof. Maciej Żylicz.

Do zadań zespołu należy przygotowywanie i przedstawianie szefowi resortu nauki informacji o sytuacji epidemicznej wywołanej zachorowaniami na COVID-19 i podejmowanych badaniach naukowych związanych z epidemią. Eksperci będą również odpowiedzialni za przeprowadzanie analizy potrzeb związanych ze wspieraniem prowadzonych w Polsce badań naukowych dotyczących wirusa SARS-CoV-2 oraz przedstawianiem stosownych rekomendacji w powyższym zakresie. 

Instytuty ŁUKASIEWICZA aktywnie włączyły się w walkę ze skutkami pandemii. Działania te realizowane są pod wspólnym szyldem #TarczaNaukowa. Już dziś różnym etapie zaawansowania znajduje się kilkanaście projektów naukowo-badawczych i inżynierskich.

Więcej o zaangażowaniu naukowców trzeciej pod względem wielkości Sieci Badawczej w Europie w walkę z koronawirusem można przeczytać pod linkiem: https://lukasiewicz.gov.pl/media/informacje-prasowe/tarcza-naukowa

Informacje te będą na bieżąco aktualizowane.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds