ŁUKASIEWICZ na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Beata Kapusta 3 września 2019 Wrzesień 11th, 2019 No Comments

Co roku na początku września uwaga mediów i opinii publicznej w Polsce skupia się na Forum w Krynicy. To coroczne międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych, biznesowych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku na wydarzeniu nie mogło zabraknąć ŁUKASIEWICZA. Pierwszego dnia prezes Piotr Dardziński uczestniczył w panelu: Edukacja + gospodarka = rozwój. Razem z przedstawicielami biznesu, nauki, samorządu oraz polityki dyskutowali o tym, co zrobić aby nauka pracowała bliżej z biznesem, aby ta kooperacja była efektywna i przynosiła korzyść obu stronom. Konkluzją i efektem rozmowy było zaproszenie przez Piotra Dardzińskiego przedsiębiorców do zrobienia wspólnego biznesu z ŁUKASIEWICZEM.

Poza dyskusjami panelowymi, prezentacjami i konferencjami FE w Krynicy to także dziesiątki rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami mediów.

Zapraszamy do wysłuchania jednej z nich, rozmowy dla portalu INTERIA, w której prezes odnosząc się do stwierdzenia, że Europa przegrywa konkurencję technologiczną z USA i Chinami, wskazał na olbrzymi potencjał pozyskania znaczących środków dla Polski związany z Horyzontem Europa oraz zaprezentował ŁUKASIEWICZA i efekty 5 miesięcy prac. – Nie chcemy pieniędzy, chcemy wyzwań i partnerów, którzy do nas przyjdą i z nami zostaną – powiedział Piotr Dardziński.